Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2009, 20:40   #11
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Smile Odp: Który silnik?

ja głównie jeżdżę po krakowie i mi komputer pokazuje (beż żadnych ingerencji w komputer) średnie spalanie 6,8 z klimą 7,2 w zimie średnio 7,5 - 8, jak pocisnę foczkę i wysoko kręcę to 8-8,5 lato zima 9-9,5. Ojciec jak się pożyczy i jedzie w trasę to jemu "udaje się" zejść na 6,2 zawsze, a nawet raz niewiem jakim cudem komputer pokazywał 5,6. Ciekawostką jest to że jak miałem uszkodzony czujnik VSS to komputer pokazywa średnie spalanie o litr większe. Wyniki są raczej realne bo pokrywają się z ilością przejechanych km na tankowaniu,dodam jeszcze tylko że ja jeżdżę spokojnie co nieznaczy że wolno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak będziesz dużo jeździł to chyba każdy ci ropniaka poleci, ja tam śmigam codziennie do pracy foczką, na zakupy i wypady za miasto i jestem zadowolony z benzynki, dobry mało awaryjny silnik, kulturalnie pracuje, mało pali jak na benzyniaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żeby nie było ropniakiem też jeździłem i kutura pracy gorsza, słabiej się zbiera no ale mniej pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 20:56   #12
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Który silnik?

Rocznie jeżdzę 15tys maks.Ale paliwo benzyna droga,teraz mam td i zawsze taniej rope dostane,tylko boje się tych awari najbardziej sterownika pompy w tddi.Nie wiem co wybrać wczesniej byłem zdecydowany na diesla ale teraz sie boje i mysle o benzynie.Czytałem że nie tylko w fokach padaja te sterowniki w dieslach ale i oplach itd.
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 21:07   #13
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Który silnik?

w dzisiejszych czasach niewiadomo jaka bedzie cena ropy i benzyny za miesiąc, pamiętaj że do ropniaka z c-rail nie da sie wlać już byle czego, a do benzyny zawsze ewentualnie mozna zalozyc gaz sekwencyjny... 15 tys rocznie to nie jest duzo, takie normalne domowe użytkowanie samochodu - ja bym się raczej na twoim miejscu przy takich przebiegach zdecydował na benzyne
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 21:12   #14
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Który silnik?

Cytat:
Napisał kryzys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w dzisiejszych czasach niewiadomo jaka bedzie cena ropy i benzyny za miesiąc, pamiętaj że do ropniaka z c-rail nie da sie wlać już byle czego, a do benzyny zawsze ewentualnie mozna zalozyc gaz sekwencyjny... 15 tys rocznie to nie jest duzo, takie normalne domowe użytkowanie samochodu - ja bym się raczej na twoim miejscu przy takich przebiegach zdecydował na benzyne
benzyne łatwiej bedzie znaleźć w dobrym stanie, bo diesla to trudno w naszym pięknym kraju gdzie polak polaka.....żeby tylko zarobić, zresztą przelicz sobie ile zaoszczędzisz rocznie na paliwie, benzyna naprawde niewielie wiecej cię wyjdzie od ropy a spisz spokojniej bo tansze ewentualne naprawy bedziesz miec...
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 23:56   #15
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: Który silnik?

Benzyna będzie na pewno mniej awaryjna zwłaszcza w porównaniu z tdCI. w tdDI bolączką są sterowniki ale z tego co wiem to wymieniasz go raz a potem chodzi już znacznie dłużej (jeśli mówię źle poprawcie mnie). Przy przebiegu 15 tys. rocznie bierz benzynę. Obsułga diesla jest droższa. Musisz wymienić filtr paliwa (szczególnie w common-rail) na czas no i ze względu na turbinę nawet głupia wymiana oleju jest droższa. I przede wszytskim nie musisz się ciągle zastanawiać kiedy wtryski (tdCI) lub pompa powiedzą stop ;]
+ diesla : niższe zużycie paliwa niż w benzynie, lepsza elastyczność
- diesla : oczywiśćie gorsza kultura pracy , mniejsza zrywność na starcie.
To tyle ;]
P.S - jak już koledzy niżej zaznaczyli - diesla dużo ciężej znaleźć w dobrym stanie.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 18-08-2009 o 23:58
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2009, 14:03   #16
hennoh
ford::average
 
Avatar hennoh
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: warsowia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 55
Cool Odp: Który silnik?

Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hennoh to miales zabite 1.6 a nie nawet normalne 1.6

Na trasie podobnie , 1.6 wiadomo trzeba wiecej krecic.

Po miescie tddi jest mniej zrywniejszy

Wiec kto co lubi
to chyba raczej mam podkręcone tddi, pracuję u operatora znanej sieci komórkowej i kilkoma foczkami z różnymi silnikami pojeździłem, a na przetargu stać mnie było tylko na dwa z silnikiem 1.6 i tddi wybrałem to drugie ;-)
pozatym widzę jak te auta mało szanowane się odwdzięczają i foczki1 tdci wypają słabo najbardziej trwałe i najmniej obsługowe jeśli można tak powiedzieć są tddi
hennoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2009, 14:07   #17
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Który silnik?

Tdci nawet nie biorę pod uwagę tylko tddi.No właśnie najgorszy ten sterownik w nich.
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2009, 14:06   #18
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Który silnik?

Tddi sterowniki tam za iles naprawiaja , jak chcesz autkiem pojezdzisz troche czasu , to warto ryzykowac .
Sie sypnie zrobisz i problemie. A szansa ze sie nie sypnie tez spora.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 15:45   #19
sprezyn
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Ford focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Który silnik?

]Benzyna będzie na pewno mniej awaryjna zwłaszcza w porównaniu z tdCI. w tdDI bolączką są sterowniki ale z tego co wiem to wymieniasz go raz a potem chodzi już znacznie dłużej (jeśli mówię źle poprawcie mnie). Przy przebiegu 15 tys. rocznie bierz benzynę. Obsułga diesla jest droższa. Musisz wymienić filtr paliwa (szczególnie w common-rail) na czas no i ze względu na turbinę nawet głupia wymiana oleju jest droższa. I przede wszytskim nie musisz się ciągle zastanawiać kiedy wtryski (tdCI) lub pompa powiedzą stop ;]
+ diesla : niższe zużycie paliwa niż w benzynie, lepsza elastyczność
- diesla : oczywiśćie gorsza kultura pracy , mniejsza zrywność na starcie.
To tyle ;]
z awaryjnością disla to się nie zgodze bo jeśli będziesz dbał to posuży ci o wiele dłużej niż benzyna. Wtryski jak lejesz rope nie znajomego pochodzenia to padną jak i pompa. Samochód na gaz porażka. to wsumie mój 1 disel i przekonałem się i jak teraz będe brał to tylko disla. Kultura pracy silnika owiele lepsza niż w benzynie. Zrywność jeśli chodzi o 2tdci bardzo dobra jeżdziłem też focusem 1 tddi 100km po cziptiuninku 114km to kultury jazdy też bardzo dobra lepsza niż w benzynie.

Ostatnio edytowane przez sprezyn ; 11-09-2009 o 15:59
sprezyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2009, 02:14   #20
TadzikKnox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Który silnik?

TDDI jest rewelacyjne! Wysoki moment obrotowy sprawia, że rzadko trzeba sięgać do dźwigni zmiany biegów no i rozpędza się tak samo dobrze pod górę jak i na płaskim. W moim przypadku roczny przebieg to niecałe 20tkm i z TDDI jestem mega zadowolony.
Dynamika jest świetna! Ostatnio jadąc krajową jedynką miałem ogromny ubaw widząc jak jakiś cwaniak w Alfie 156 próbował mnie wyśmigać. Kiedy tylko robiły się 2 pasy pod górę to on na zewnętrzny pas a ja noga na gaz i ledwo był w stanie ze mną zrównać. A i ziomkom w BMkach nierzadko pokazuje gdzie ich miejsce. :-)
Gdybym benzyniaka miał zatankować do pełna to bym się chyba popłakał widząc rachunek
(w dniu dzisiejszym 1zł różnicy w cenie pomiędzy ON a benzyną).
Uwielbiam moją foczke TDDI i polecam z czystym sumieniem.
TadzikKnox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.