Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2010, 18:57   #1
totila
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Skąd: Żory
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Skrzypienie tylnego zawieszenia

Witam!!!

Mój problem mówiąc w skrócie polega na cholernym dźwięku (coś jakby skrzypienie, popiskiwanie) z tylnego, prawego zawieszenia, w momencie przejeżdżania przez "śpiących policjantów" lub na nierównościach drogi. Wymieniłem łączniki stabilizatora (lewy i prawy) i tylne dwie tuleje (taką diagnozę otrzymałem od "speców" z ASO Rybnik). Cały osprzęt nieoryginalny - z firmy Fortuna Line. Zaznaczam, że w przeciwieństwie do problemów z zawieszeniem tylnym, z którymi zetknąłem się w innym postach, w moim przypadku skrzypienie ustaję, gdy popada (koledzy pisali, że właśnie jak jest wilgotno skrzypi jak "stara ciotka"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Poradźcie od czego teraz zacząć, może znacie porządny warsztat w woj. śląskim, który nie zbyje mnie byle jaką wymówką!!!

totila jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 11:33   #2
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

u mnie tak właśnie skrzypiały sprężyny rozpierające szczęki... pomogło przesmarowanie smarem miedziowym, ale skoro mówisz , że to zawiecha to może sprawdź mocowanie sprężyn i amorów...
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 12:44   #3
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Witam!
Mam identyczny problem, to znaczy skrzypi przy ładnej pogodzie, przestaje przy dużej wilgotności (deszcz, po deszczu itp). Problem został zidentyfikowany, u mnie jest to gniazdo sprężyny w dolnym wahaczu (tył prawa strona). Sprawdzone u mechanika, ustało po wlaniu jakiegoś smaru. Niestety pomogło na tydzień, dwa. Na razie nic nie robię, bo przy obecnej pogodzie skrzypi rzadko. Przypuszczam, że w moim wypadku pomogła by wymiana dolnego wahacza (tego z gniazdem plus ewentualnie sprężyna). Co ciekawe w Mondeo w tym miejscu (gniazdo sprężyny) są już jakieś wkładki, które niwelują zbędne skrzypienia zgrzyty, może pasują do Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 11:05   #4
hennoh
ford::average
 
Avatar hennoh
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: warsowia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 55
Unhappy Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Mam to samo tylko że w MKI, zużyłem całe opakowanie jakiegoś środka smarującego w płycie i silikonu - nic nie dało ;(
hennoh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 18:20   #5
Lipen
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2009
Skąd: Milicz
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Napisałś że wymieniłeś tylne dwie tuleje... A może nie te co trzeba? W zawieszeniu tylnym w samym tylko jednym wachaczu dolnym (nośnym) masz 2tuleje, a co z pozostałymi?

W moim przypadku były wyrobione tuleje wewnętrzne, po wymianie na nowe przestało skrzypieć i piszczec.
pozdro
Lipen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 20:58   #6
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Cytat:
Napisał Lipen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisałś że wymieniłeś tylne dwie tuleje... A może nie te co trzeba? W zawieszeniu tylnym w samym tylko jednym wachaczu dolnym (nośnym) masz 2tuleje, a co z pozostałymi?

W moim przypadku były wyrobione tuleje wewnętrzne, po wymianie na nowe przestało skrzypieć i piszczec.
pozdro
Ja za to tuleji nie musiałem wymieniać tylko same wachacze i zero skrzypienia

kolego totilla na twoim miejscu bym wymienił odrazu wachacze z tulejami i będziesz miał święty spokój , tak wymienisz tuleje , minie rok albo pół roku i będziesz miał odrazu do wymiany wachacze , no chyba że wachacze są w dobrym stanie to nie wymieniaj , jak już są troche podziurawione to nie masz na co czekać tylko wymieniaj wachacze z tulejami

Ostatnio edytowane przez Focusik2002 ; 07-10-2010 o 21:02
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 19:46   #7
totila
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Skąd: Żory
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Cool Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Koledzy wielkie dzięki za wszelką pomoc!!!!

W zeszłym tygodniu serwis niezależny Forda z Mikołowa (polecamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zdiagnozował usterkę..... okazało się, że w moim przypadku wina leżała po stronie nakładki sprężyny tylnej amortyzatora, co w hurtowni oznaczone jest jako łożysko lub nakładka "przeciwpiskowa" :-) Autko wjechało na sharpaka, mechanik leciał silikonem po całości, jak doszedł do czuba amora znalazł problem, a cholerne skrzypienie ustało. Tylko kto mi zwróci kasę za łączniki i tuleje, które były w dobrym stanie!!!

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy FoczekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
totila jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2010, 20:22   #8
gregory1976
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-07-2010
Skąd: Śląsk
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 Benzyna (100 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Witam i gratuluje naprawionej usterki. A jaki to serwis dokładnie, jeśli można wiedzieć? Może sam się tam wybiorę w celu naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
gregory1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2010, 09:35   #9
totila
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Skąd: Żory
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Skrzypienie tylnego zawieszenia

Gregory1976 - ten serwis to PZ Service w Mikołowie na ulicy Wspólnej 40. Dodatkowe dane znajdziesz na stronce firmy.

Pozdrawiam
totila jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.