Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2010, 20:26   #1
Makubo
 
Postów: n/a
Question Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

Postanowiłem wymienić radio 2din sony 5000 EON (bez kodu i rozkodowane, ktoś chce kupić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) na następujący zestaw:

1. Radio Pioneer DEH-2220UB (zielone podświetlenie)
2. Ramka z dolnym schowkiem zakupiona w firmie BARTEX http://www.bartex-caraudio.com.pl/pr...oducts_id=4093
3. klucze do odblokowania zaczepów radia fabrycznego
4. złącza-przejściówki kablowe
5. przejściówka antenowa

Zamontowałem wszystko z punktów 2-5 i pojawiają się moje wątpliwości związane z montażem radia. Jak widać na zdjęciu z linka radio wsuwane jest do ramki i "leży" na tej dolnej pułeczce-schowku. Problem polega na tym, że ta pułka jest słaba i radio ją połamie pod swoim ciężarem jak najadę na wyboje.

Czy potrzebuję jeszcze jakiś zestaw montażowy samego radia do ramy samochodu, dodatkowe śruby, folder usztywniające radio? Bo sama ramka wydaje mi sie raczej dekoracyjna i zasłaniająca otwór po radiu 2 din a nie jako rama nośna dla ciężkiego radia 1din. W zestawie do radia były jakieś blaszki i nakrętki ale ni jak nie wiem do czego to i gdzie to przywiercić. Czy lepiej zrobić to w jakimś serwisie?


Ostatnio edytowane przez Makubo ; 18-05-2010 o 20:33
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 20:47   #2
Iwo
ford::professional
 
Avatar Iwo
 
Zarejestrowany: 26-09-2005
Model: ex Ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 1998
Postów: 1,231
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

Radio ma mieć pół kieszeń montażową - niemal zawsze jest w zestawie z radiem.
A tu masz bardzo dokładną instrukcję montażu tego co kupiłeś: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
16" by F.A. Porsche, Clarion, Infinity Kappa, Infinity Ref, JBL GTO, HW Energetic... >1kW
mr_iwo DESIGN
Iwo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 20:55   #3
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

Dzięki, to zdanie z kieszenią półmontażową mnie tknęło i poleciałem do radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu ta kieszeń była już wmontowana na 2 zaczepy w radio i myślałem że jest częścią jego obudowy. Ściągnąłem ją z radia i jutro będę kombinował jak ją wmontować zgodnie z instrukcją. Wiekie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 19:06   #4
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

No i problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przeanalizowałem wszystko, 15 minut patrzyłem we wnękę po starym radiu, przykładałem tą kieszeń półmontażową.
Zastanawiałem się nawet gdzie by tu poodginać te blaszki z kieszeni półmontażowej, żeby zakleszczyć ją we wnęce i nic.
Według mnie zaklszczanie tego przez blaszki to jakiś poroniony patent. I tak będzie to latać a tylko uszkodzę otwór po radiu. Może ma to sens przez odginanie blaszek bocznych bo co ma z tym wspólnego "sufit", a "podłoga" to już plastikowa kieszeń ramki. Ale nawet w tym przypadku blaszki nie będą trzymać ciężaru radia.
W instrukcji była pewna podpowiedź z dodatkowym mocowaniem radia przez blaszkę co przedstawiłem na zdjęciu z instrukcji ale takowej blaszki tam nie było. Nic z tego nie rozumiem, jak wy te radia montujecie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

instrukcja (notabene powinni wreszcie zrobić porządek z niepolskojęzycznymi instrukcjami poprzez nakładanie wysokich kar):
http://img706.imageshack.us/i/instrukcjam.jpg/

półkieszeń montażowa:
http://img709.imageshack.us/i/pkiesze.jpg/

ramka BARTEX:
http://img28.imageshack.us/i/ramkat.jpg/

półkieszeń + ramka:
http://img266.imageshack.us/i/kompletq.jpg/

Mogłem jeszcze dodać zdjęcie wnęki po radiu w aucie by pokazać, że nie ma gdzie i po co tych blaszek odginać.

Ostatnio edytowane przez Makubo ; 19-05-2010 o 19:12
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 00:31   #5
mi5iek
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Edynburg
Model: Focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

Potrzebujesz coś takiego, przykładowy link z alledrogo;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Niestety nie znalazłem nigdzie samego wieszaka, występuje tylko w zestawach z ramką. Ważne, przy twojej ramce potrzebujesz długi wieszak.
Pzdr.
mi5iek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 06:36   #6
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

Pisałem do Bartexa i powiedzieli, że wieszak nie jest potrzebny bo:

"... W KILKUDZIESIĘCIU JUŻ !!!! F.Focus-ach
w których zamontowaliśmy ("zatrzasnęliśmy" we wnęce montażowej) ramkę PLMAS-Foc.1 ,a następnie po "solidnym" (prawidłowym!!!) zakotwiczeniu w niej metalowej półkieszeni będącej na wyposażeniu fabrycznym (każdego) radia "całość" trzyma się BARDZO stabilnie."

Czekam na kolejną odpowiedź od nich bo nie bardzo rozumiem słowo "zakotwiczenie".
Według mnie, po wykonaniu suchego montażu całości "w powietrzu", ciężar radia spoczywającego w półkieszeni, nawet z odgiętymi blaszkami, sprawi że całość będzie leżeć na plastikowej, dolnej kieszeni ramki. Dziurawe drogi zrobią swoje. Wyobrażałem sobie, że taka półkieszeń jest przykręcana solidnie do ścian otowru po radiu.

--------------------------------------
znalazłem instrukcję po polsku:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...0b7db1586f3f84

Ostatnio edytowane przez Makubo ; 20-05-2010 o 09:17
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 17:21   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,536
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moim zdaniem - powinien być tylny uchwyt (zaczep), podtrzymujący tył radia (mocujący go do szyny w otworze radia)


2. Na stronie producenta brak instrukcji w języku polskim

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 20-05-2010 o 17:30
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 19:49   #8
Makubo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Montaż radia 1din w ramce-przejściówce firmy BARTEX

RADIO ZAMONTOWANE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Według mnie tez powinien być wieszak, ale ponieważ go nie miałem zastosowałem gumowe podkładki amortyzujące między radiem a dolną półką w ramce BARTEX. Zrobiłem je z ręcznej myjki do szyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ufam, że ten patent + zagięte blaszki wytrzymają.

Co do instrukcji też dziwne, ani w pudełku ani na stronie nie ma instrukcji po polsku, a jednak ktoś takową zamieścił na elektroda.pl

DZIĘKI wszystkim za pomoc i podpowiedzi <piwko>
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.