Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2010, 00:36   #1
Vernar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Witam, mam focusa 2004 1.8TDCi, gdy samochód stoi dłużej (np. przez noc) to po odpaleniu silnika słychać "cykanie" (cyk, cyk..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - tj. ze dwa razy, kilka sekund cisza i znów cyk cyk. Gdy dodaje gazu częstotliwość cykania zwiększa się proporcjonalnie do zwiększania obrotów. Po kilku (3-5) min jazdy cykanie ustaje, więc nie mam szans dojechać do mechanika by tego posłuchał. Wcześniej nic podobnego się nie działo. Proszę o pomoc w tej sprawie. Co to jest?

Vernar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 02:45   #2
konradwan
ford::average
 
Avatar konradwan
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: .
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 123
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Ja tak miałem po niepoprawnym założeniu paska rozrządu.
Cykanie, tykanie, ew. trzeszczenie, inaczej tego dźwięku nie nazwę, im wyższe obroty tym szybciej, co jakiś czas zanikało, modliłem się żeby pod mechanikiem znowu zaczęło hałasować.
Może sprawdź też klinowy?
konradwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 10:26   #3
bzdych
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Chorzow
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Ucieszy mnie odpowiedz co to za cykanie bo mam to samo. Kiedyś mechanik mówił, że to kwestia alternatora i mam się nie przejmować, więc sprawdziłem alternator ale skubaniec nie daje takiego dźwięku i działa poprawnie. Dodatkowo mam jeszcze po deszczu (albo gdy jest wilgotno/mokro) bonusowy dźwięk w postaci gwizdania też przez 3 minutki jak się rozgrzeje to cichnie i jest ok. Co to może być?
bzdych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 11:15   #4
baster1234
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 30
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Hmm... chyba miałem podobnie. Zaraz po odpaleniu cyk cyk cyk, przez parę minut, później cisza... Podejrzewałem pompę wspomagania, bo trochę jest zaolejona. Jeździłem z tym aż zaczęło sie nasilać i przeszło z cykania w szumienie ... szy szy szy...później było tylko gorzej. Gdy te dźwięki trwały na tyle długo abym zdołał dojechać do mechanika - pojechałem. Diagnoza rolka napinacza + regeneracja alternatora.
pojeździłem 8 m-c teraz znów czasem słyszę te cykanie, tylko że teraz korzystam z samochodu rzadko więc o tym nie myślę. Nie wiem co to może być, gdy przykładam ucho dałbym sobie uciąć palca że to z pompy wspomagania, jednak póki wspomaganie działa dobrze, nie bierze oleju nie zamierzam z tym nic robić. Bo jak pojadę do mechanika to na pewno coś sobie wynajdzie.
baster1234 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 16:25   #5
llukas17
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 246
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Też tak miałem tylko że w escorcie i była to oznaka końca życia alternatora. Po miesiącu cykało cały czas ale ze skrzynki bezpieczników (alternator nie ładował).
llukas17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 21:44   #6
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Teraz coraz niższe temperatury i wilgoć i zaczynają nasze Fordy "cykać" - widać taki ich urok. Ja mam tak, że całe lato spokój jesień cykanie, zima jak mróz -spokój. Czyli generalnie jak wilgoć -cykanie.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 19:07   #7
Vernar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-10-2010
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Byłem z tym u mechanika. Okazało się, że to rolka napinacza paska klinowego.
Vernar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2010, 19:24   #8
mz28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-10-2010
Skąd: KRAKOW
Model: focus
Silnik: 16tdci
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

takie cykanie wystepuje rowniez przez sprzegielko alternatora, co do diagnozy mozna przeciez zostawic samochod u mechanika do porannego odpalenia.
mz28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 14:45   #9
mrwild
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-11-2010
Skąd: Kraków/Tenczynek
Model: Ford Focus ST170 Turnier
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Witajcie!
też tak mam, jak autko postoi całą noc to po odpaleniu słychac cykanie, częstotliwość cykania rosnie wraz ze zwiększaniem się obrotów, cyka tak jakąś chwilę poczym stopniowo cichnie i potem juz nic, jawet jak odpale po kilku godzinach postoju. Cykanie dochodzi od strony paska klinowego. Silnik po wymianie rozrzadu miesiąc temu. Silniczek Duratec ST 2.0.
Cykanie pojawiło się jakos calkiem niedawno. Pojezdze troche i jak dalej bedzie cykac to skocze to mechanika by to sprawdził, generalnie autko pali na dotyk, silniczek chodzi równo, nic się zlego nie dzieje.

Pozdrowionka dla tych ktorym cyka i tych ktorym nie cyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrwild jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2011, 20:32   #10
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 188
Domyślnie Odp: Cykanie pod maską po włączeniu silnika

Panowie za to cykanie odpowiedzialne jest sprzęgło alternatora tez u mnie cyka tylko narazie jedyne co zrobilem to wydmuchalem caly syf z za łozyska rolki tego sprzegielka ( jest tam taki kolnierz gdzie moze zbierac sie brud ) teraz cyka troche mniej, ale sprzegielko sie konczy niestesty narazie nie ma na nowe kasy...
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.