Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2011, 19:01   #1
blaszki87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Arrow Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Witam,

Wiem, że powyższe tematy były roztrząsane wielokrotnie, jednak nigdy w zestawieniu ze sobą.

Mondeo z 2001 2.0 TDDI 90KM

Od 2 tygodni zauważam postępujące problemy z utrzymaniem obrotów na jałowym biegu. Na tą chwilę wahania występują w zakresie 900-1100 połączone z drganiami wyczuwalnymi z pozycji kierowcy. Dodatkowo zauważyłem migotanie podświetlenia zegarów i chwilowe (1-2) sekundowe wyłączanie się radia.
Miesiąc temu wymieniłem akumulator. Co prawda nie zrobiłem samoadaptacji, ale nie podejrzewam, żeby to było rozwiązaniem problemu. Myślę nad alternatorem, ale nie chcę się pchać od razu w koszty wymieniając bez pewności. Może są to dwie osobne przyczyny i przypadek, że ujawniły się niemal w tym samym czasie? Może za falujące obroty odpowiada silnik krokowy, ale czy ta wersja silnikowa dany silnik krokowy ma?

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?

blaszki87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 20:05   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Cytat:
Napisał blaszki87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę nad alternatorem
i dobrze myslisz - wymien go, bo to jego wina, a na przyszlosc uzywaj szukajki
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 20:09   #3
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Typowe objawy dla alternatora. Sprawdź miernikiem ładowanie. Parametry znajdziesz na forum.
"Szukajcie a znajdziecie. Proście a będzie wam dane."
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 20:15   #4
blaszki87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Dzięki w takim razie za pomoc, jednak jakby ktoś to uzasadnił, bo o ile rozumiem powiązanie migotania to falowania obrotów tylko na jałowym nie. Tak czy siak, sprawdzę miernikiem napięcie.

P.s trochę przeglądnąłem postów na ten temat, ale większość albo kończyła się 10ma różnymi hipotezami albo wyzwiskami wszystkich na wszystkich... więc wolałem zacząć od nowa.

Ostatnio edytowane przez blaszki87 ; 17-03-2011 o 20:19
blaszki87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 20:30   #5
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Masz tu wyjaśniający niektóre wątpliwości temat.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 20:57   #6
blaszki87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Przejrzałem cały wątek, który mi podałeś i tam temat dotyczy tylko migotania podświetlenia, nie ma słowa na temat falowania obrotów.
Nie do końca jestem przekonany przeglądając tamten wątek.

Na jakiej zasadzie falujące obroty i wibracje połączone są z alternatorem?
blaszki87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2011, 21:02   #7
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Wątek podałem ci abyś wiedział jaki masz mieć prąd na alternatorze i na akumulatorze. Sprawdź to jutro. Jeśli wszystko będzie ok dopiero rozwijaj temat. Nie ma potrzeby gdybać bez powodu. Samo się i tak nie naprawi.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 15:37   #8
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

Witam mialem to samo w moim mondku ale naszczescie usterka usunieta w moim mondku obroty wahały sie 800-1000obr i na desce rozdzielczej na zegarach najbardziej bylo widac tak jakby spadek napiecia na zarówki potocznie mowiac przygasanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie usterka polegala na wyczyszczeniu zaworu EGR znajdujacego sie zaraz pod turbinką efekt zaskakujacy obroty równomierne zanikły mogotania i autko niepuszcza juz białego dymaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 15:42   #9
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: Falujące obroty na jałowym biegu połączone z migotaniem podświetlenia

acha zapomnialem dodac takze miałem efekt przejscia wibracji na kierownice ogólnie silnik co jakis czas dostawał drgawekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale juz wszystko wporządeczku
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falujące obroty , obroty silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.