Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2009, 19:51   #1
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Spryskiwacze mgłowe

Posiadam swojego Mondeo, niemniej jednak często mam okazję jeździć innymi autkami (w tym Skodami, VW i Audi). To czego mi w moim Fordziku bardzo brakuje, to dobrych spryskiwaczy. Niestety w Fordzie stosuje się jednolity strumień płynu, natomiast w wspomnianych autach jest on rozpryśnięty (w formie wachlarza).
Już przy prędkości 100km/h i wyżej raczej słabo spisuje się pojedynczy strumień, natomiast "wachlarz" z VW/Skoda/Audi jest wspaniały i pozwala na korzystanie ze spryskiwacza nawet przy 160km/h.

Zastanawiałem się więc, czy nie ma jakiś innych dysz które zmienią strumień płynu. Grzebałem po forum, ale niestety nic nie znalazłem. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

Edit
Znalazłem na Allegro spryskiwacze o takie jakie mi chodzi, ale niestety nie pasują one do Mondeo MK3.

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 16:59   #2
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

Hmmm, aż mi się nie chce wierzyć, że ze wszystkich użytkowników MK3 tylko mi nie pasują oryginalne spryskiwacze (strumieniowe).

Dodam jeszcze linka do przykładowej aukcji na Allegro: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Więcej można uzyskać wpisując w wyszukiwarkę Allegro frazy "spryskiwacze mgłowe".
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 17:06   #3
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

mi też nie pasują obecne ale szukałem i nie znalazłem nić dobrego. w escorcie miałem zamontowane takie jednak do mondeo już nie mam co zamontować.
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 17:19   #4
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

Temat wielokrotnie poruszany. Mnie też do denerwuje, bardzo chętnie bym zamienił, z tym że nie ma na co. Nie wspominam już o tym, że w MKIII są podgrzewane dysze spryskiwaczy.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 18:16   #5
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

W sumie teraz zastanawiam się jakie spryskiwacze są w MK4? Może tutaj się coś poprawiło i dałoby się je jakoś przeszczepić.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2009, 23:08   #6
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

jedno co mi przychodzi to spryski z merola w203 po FL - tam sa i podgrzewane i robia mgielke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko ciekawe czy beda pasowac ... (cena nowych w aso 200zł)
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2009, 11:49   #7
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

No właśnie spasowanie to jeden z najważniejszych problemów z jakim trzeba się uporać. Ponadto w grę wchodzi jeszcze jedna rzecz - czy można regulować wysokość (chodzi o kierunek). Bo jak one są nieregulowalne, to prócz spasowania w otwór pojawi się problem z poprawnym spryskiwaniem szyby (by nie pryskało za nisko lub za wysoko).

Szkoda, że żaden posiadacz MK4 nie raczy wypowiedzieć się w temacie jakie tam są spryskiwacze i gdzie są one umieszczone (bo np. w passatach są niestety pod maską).
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 00:47   #8
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

Jeśli chodzi o spryskiwacze w mk4, to są one totalną porażką. Niczym nie różnią się od tych z mk3. Takie badziewie nie pasuje do auta tej klasy. Powyżej 100km/h leją pod szybę i trzeba wylać strasznie dużo płynu, żeby zmyć wszystkie brudy. Niby mają regulację, ale ona nic nie daje. Co do wymiany na inne, to bardzo ładnie działają w Peugeocie, a szczególnie 407. Nawet przy 150km/h "sik" obejmuje całą szybę. Niestety nie mają podgrzewania i na mrozie często przestają działać. Z powodu tego zamarzania chyba nie pokuszę się o zmianę. Jedyna rada to mała przeróbka oryginalnych. Wydaje mi się, że rozproszenie strumienia możnaby uzyskać przez lekkie zaciśnięcie tych małych metalowych końcówek dysz. Chyba tego spróbuję. Najwyżej trzeba będzie wymienić na nowe.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2009, 08:12   #9
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

Cytat:
Wydaje mi się, że rozproszenie strumienia możnaby uzyskać przez lekkie zaciśnięcie tych małych metalowych końcówek dysz. Chyba tego spróbuję. Najwyżej trzeba będzie wymienić na nowe.
...raczej będą nowe :fcp5 ...ale spróbuj...ktoś musi być pierwszy :fcp23
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2009, 20:22   #10
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Re: [MK3] Spryskiwacze mgłowe

No cóż, czyli moja cicha nadzieja - spryskiwacze od MK4 upadła. Pozostaje czekać na MK5 (ewentualnie MK4.5) (-:


Niestety nie wierzę, by komuś udało się przerobić obecne. Te dysze są zbyt małe, by móc swodobnie je ścisnąć.
Jedyna nadzieja to przeszczep z innego autka, ale przyznam, że to będzie problem. Liczyłem na MK4, bo przeszczep w ramach tej samej stajni jest teoretycznie zawsze łatwiejszy.

Chciałem też z Passata wydrzeć - tam są świetne, ale niestety oni chowają je pod maską i jak pisałem - obawiam się, że ich nie da się regulować.

Jakieś pomysły? Przecież z obecnymi sikaczami nie da się jeździć. No chyba, że będę miał ich 30 na masce w rządku (-:
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.